Cuma Mesajları

Yeni bir Cuma sevincine kavuşan tüm müslümanlara Hayırlı Cumalar. Cuma günleri mü’minlere Allah’ın bir lutfu ve ikramıdır. İlahi rahmetin oluk oluk aktığı bu günde mü’minler kardeşliklerini pekiştirmek adına aynı safta omuz omuza namaza durarak tüm dünyevi makam ve mevkilerini bir kenara bırakırlar. Aynı şekilde akrabalara ve dostlara cuma mesajları hazırlanarak itina ile gönderilir. Büyükler aranır ve gönülleri alınır.


  Tavsiye:  Hadisli Cuma Mesajları


Her hafta farklı temalarda cuma mesajları hazırlamaya gayret ediyoruz. Bu hafta Resimli Besmele Temalı Cumu Mesajları hazırlayarak sizlerle paylaşmak istedik.

↓↓↓Resimlerden sonra devam edecek!↓↓↓

Resimli Besmeleli Cuma Mesajları

En Güzel Cuma Mesajları

Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrıldığınız vakit, hemen alışverişi bırakın ve Allah’ın zikrine koşun. Eğer bilirseniz sizin için böylesi daha hayırlıdır. (Cum’a, 62/9) Cumanız mübarek olsun.

 

Allah’ım! Sen affedicisin, Kerim’sin, affetmeyi seversin, beni de affet. (Tirmizî, Deavât, 84.) Af kapısından kabul edilenlerden olmamız dileğiyle, Hayırlı Cumalar!

 

Allah’ım! Bana kendi sevgini ve senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver. (Tirmizî, Deavât,73.) Rabbim sevdiklerinden ve sevdirdiklerinden eylesin. Hayırlı Cumalar!

 

Allah’ım! Zenginliğin ve fakirliğin şerrinden, cehenneme götüren her türlü fitnelerden sana sığınıyorum! (Ebu Dâvûd, Vitr, 32.) Hayırlı cumalar

 

Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür! (Müslim, Cum’a 17, 18) Bu en hayırlı günü en hayırlı şekilde değerlendirenlerden olalım insallah.. Hayırlı cumalar.

 

Allah’ım! Geçmiş,gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla!Sen benim İlahımsın. Senden başka ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Hz. Peygamberin duasına yürekten amin diyerek affa mazhar olanlardan olalım inşallah.. Hayırlı Cumalar

 

Ey Rabbim! Kusurlarımızı affeyle. Bizi kendine kul olarak kabul eyle. Emanetini alma zamanı gelene kadar bizi emanetinde emin eyle. Amin, Hayırlı Cumalar!

 

Rabbim, rızkımıza bolluk, ömrümüze bereket nasip eylesin! (Amin) Hayırlı Cumalar

 

“Beni seven ümmetimi almadan Cennete girmem” buyuran Hz. Peygamber Efendimiz(S.A.V.)e layıkiyle ümmet olabilmek duasıyla, hayırlı ve bereketli cumalar dilerim.

 

Allah’ım! Sonsuz rahmet ve mağfiretinle bizleri affeyle. Senin merhametin ki yüreklerimize ferahlık veren en büyük tesellimizdir.(Amin) Hayırlı ve mağfiret dolu Cumalar…

 

Allah’ım! yakarışlarım rahmetine güvendiğimdendir. Denizler mürekkep olsa biliriz ki rahmetinin ve azametinin büyüklüğünü yazmaktan acizdir. Bizi mağfiret ettiğin kullarının arasına ilhak eyle! (Amin) Hayırlı Cumalar!

 

Gönüller dualarda birleştiği vakit Cumalar güzelleşir. Her duada ayrı bir umut yeşerir. Dua ile Hayırlı Cumalar!

 

Allah’ım! Bildiğimiz ve bilmediğimiz her ne kadar hayır varsa biz aciz kullarına nasip eyle! Bizi cennete yaklaştıracak ameller ile memur eyle! Bu halis niyetimizle dünyamızı da ahiretimizi de mamur eyle! (Amin) Hayırlı Cumalar!

 

Şu kısacık ömrümüzü Cennetini hak edecek amellerle donatmayı bizlere nasip eyle YaRabbim! (Aminn) Hayırlı ve bereketli Cumalar!

 

Ya Rabbi! Bize öyle bir nedamet ve tevbe nasip eyle ki günahlarımız tevbemizin büyüklüğü yanında küçük kalsın! Bizi affeyle ve tevbe kapısından ayırma! (Amin) Cumamız Mübarek Olsun..

 

Gidenin gelmediği, geleninse durmadığı şu fani dünyanın fani heveslerinde boğulmaktan sana sığınıyoruz Ya Rabbim! Sen bizleri aldananlardan eyleme! (Amin) Hayırlı Cumalar!

 

Rabbim! Cuma vakti hürmetine bizleri şikayet edenlerden değil halimize şükredenlerden eyle! (Amin) Cumanız Mübarek Olsun!

 

İmkanımızın bittiği yerde imanımız vardır! Bizim imkansızlıktan münezzeh Rabbimiz vardır! Hayırlı Cumalar..

 

Allah’ım! Cuma gününün bizlere bayram olarak hediye ettin! Biliriz ki senin cömertliğin tarifsizdir! Bizlere bu güzel cuma vakti hürmetine, -haketmesekte- affını, mağfiretini, bereketini ve hidayetini de hediye eyle Ya Rabbi! (Aminn)

 

Rabbim mübarek cuma gününüzü fazlından ve kereminden bereketlendirsin inşallah! Hayırlı cumalar..

 

Rabbim, ölmeden önce tövbe etmeyi, ölüm esnasında şehadeti, ahirette de cemalini görebilmeyi nasip etsin! (Amin) Hayırlı Cumalar

 

Allahım, bu mübarek cuma gününde dillerimizi duasız, dualarımızı karşılıksız bırakma! (Amin) Hayırlı Cumalar

 

İlginizi Çekebilir:   Cuma Mesajları Batman Şehitlerimiz

En güzel cuma mesajları ve sözlerini bir araya toplamaya çalıştığımız konumuzu güncellemeye devam edeceğiz. Sizlerde eklemek istediklerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz. İsterseniz aşağıda yer alan videoyuda sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Cuma Mesajları Videosu!


    Tavsiye:  Resimli Cuma Mesajları

Benzer İçerikler

Resimli Cuma Mesajları 24 Ağustos 2018 24 Ağustos 2018 Cuma günü iki bayram bir arada yaşanıyor. Hem Kurban Bayramının 4. günü hemde inananların Cuma bayramı olarak kutladığımız bu mübarek ...
Cuma Mesajları Resimli 31 Ağustos Cuma Her cuma günü birbirinden güzel resimli cuma mesajları sitemize eklemeye devam edeceğiz. Hayırlı Cumalar!
Whatsapp Resimli Cuma Mesajları 7 Eylül Birbirinden güzel ayet ve hadislerle süslenmiş resimli cuma mesajları durumyap hassasiyetiyle sizler için hazırlandı. Cuma gününün faziletinden ve ber...
Dualı Cuma Mesajları Yarın günlerden Cuma. Müslümanlar için cuma gününün önemi ve anlamı tartışılmaz. Bu güzel günde müslümanlar birbirlerine anlamlı cuma mesajları gönder...
Cuma Mesajları Batman Şehitlerimiz * Cuma bayramımıza gölge düşürenlere fırsat verme Allahım... Hayırlı Cumalar * #batman da yüreklerimizi yakan haberin üstüne idrak ettiğimiz Cumanı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.