Can Yücel aşka dair sözlerin en derinlerine nüfus edebilmiş ve dönemine damga vurmayı başarabilmiş şairlerden. Kimi zaman memleketine yazan şair, kimi zaman sevdaya dair sihirli kalemini oynatmış ve her birinde ortaya etkileyici şiirler çıkarmıştır. Sizde eğer ilgi alanınızda ise etkileyici can yücel sözleri araştırması muhakkak yapmış ve hoşunuza giden bir kaç cümleyi paylaşmışsınızdır.12 Ağustos 1999 gecesi kaybettiğimiz Can Yücel şiirleri ile, sözleri ile ve bıraktığı güzel eserleri ile adından sıkça söz ettirecektir.

Bu sayfada paylaşacağımız Can Yücel Sözleri devamlı olarak güncellenecek ve yeni resimler yüklenecektir.

Can Yücel Sözler

Bilinmedik bir hüzün var içimde, bir gariplik. Anladım ki, ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik.
Tabaklarda kalan son kırıntılar gibiydi sana olan sevgim. Sen beni hep bıraktın; bense hep arkandan ağladım.
Yüz kızartıcı bir suç değildir hırsızlık; çalınan birinin kalbiyse eğer.
Galiba yoruldum. Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar! Kendimi her kaybettiğimde, seni de kaybediyor olmaktan yoruldum.
Değişmek zor; ama bazen aynı adam olmak daha zor… Hayat öyle yüklenir ki; ne kalmak istersin, ne gitmek. O durumdayım işte.
Acılara bakıp da küsme sevdalara, gavura kızıp da oruç bozulmaz. Sök at kafandan acabaları, kemik aynı yerden iki defa kırılmaz.
Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun? ”Seni seviyorum” sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek.
Aşk da önemli olan aynı elleri tutmak değil, bir ömür hiç bırakmamaktır.
Senden ayrılınca anımsadım dünyanın bu kadar kalabalık olduğunu.
Çok sahiplenmeden seveceksin mesela. Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, hem de hep senin kalacakmış gibi.
Benim halim memleketin hali.
İçin yanarken üşümek, yüreğin kan ağlarken gülmek, özleyip de sevdiğini görememek. İşte aşk bu olsa gerek !
Can Yücel’e “Neden hep babanıza olan sevginizi anlatan şiirler yazıyorsunuz da,annenize olan sevginizi anlatan şiirler yazmıyorsunuz?” diye sorduklarında cevap verir; Anneme olan sevgimi anlatacak kadar şair değilim.
Sevince çocuk oluyor insan.
Ağlayanı güldürebilmek; ağlayanla, ağlamaktan daha değerliymiş.
Üç harf yan yana kaç şekilde gelir bilir misin? Aşk dersin.. Sen dersin.. Ben dersin.. Sen, ben biter; biz dersin. Gün gelir git dersin.. Peki dur kelimesinden haberdar değil misin? Dur demeyi bilmez misin? Git demek kolay, dur diyebilecek kadar yürekli misin?
Sen mi kaldın dedim düzeltecek dünyayı ; vurup kapıyı çıktım.
Eğer çok konuşmak faydalı olsaydı, Allah iki ağız, bir kulak verirdi. Onun için, çok dinleyip az konuşmak gerek.
Gözler ve sözler ikisi de bir şeyleri gizler. Sözler ne kadar inkar etse de gözler her şeyi bir bir söyler.

Can Yücel Aşk Sözleri

Ben gidiyorum dediğimde, ‘gitme’ diyen birini değil, “ben de geliyorum, yalnız gidemezsin!” diyen birini istiyorum.
Kendi elinle kazdığın kuyuya, aşk, ufacık bir taş atmaktır. Gürültüsü büyüyünce sessizliğin, marifet, yosunlar gibi susmaktır.
Utanılacak bir şey değildir ağlamak, yürekten süzülüp geliyorsa gözyaşı eğer.
Birini seveceksen, onu her şeyinle sevme çünkü bittiğinde; onu unutamamana değil, unutamayacak kadar çok sevdiğine yanarsın.
Haykıracaksın ama isyan etmeyeceksin. Ağlayacaksın ama belli etmeyeceksin. Onsuz kalacaksın belki; ama asla vazgeçmeyeceksin .
Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun? “Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek.
Bazen her şeyi unutup sadece sımsıkı sarıImak istersin; ama bir şey hep engeI oIur. Nedir o biliyor musun? Gurur.
Sana ihtiyacım var, gel! Diyebilmekmiş güçlü olmak, sana ‘git’ dediğimde anladım. Biri sana git dediğinde “kalmak istiyorum” diyebilmekmiş sevmek, “git” dediklerinde gittiğimde anladım .
İçin yanarken üşümek, yüreğin kan ağlarken gülmek, özleyip de sevdiğini görememek. İşte aşk bu olsa gerek !
Unutma; onu artık unuttum demek, bir kez daha hatırlamaktır aslında.
Ne kadar zordur aslında sevip de seviyorum diyememek. Görüp görmemezlikten gelmek, yaşadığını bilip de benim için öldü demek.
İnkar edip içimizde sakladığımız şeyler gerçekliğini kaybetmiyor.
Çok sahiplenmeden seveceksin mesela. Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, hem de hep senin kalacakmış gibi.
Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun? ”Seni seviyorum” sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek .

Resimli Can Yücel Sözleri

 

İlginizi Çekebilir:   Aliya İzzetbegoviç - Her Şey Bittiğinde

 

Benzer İçerikler

Dün Komşumuz Açlıktan Öldü!.. Ali Şeriati Ali Şeriati'nin tarihe damga vuran can alıcı sözlerinden bir tanesi ne kadar anlamlı: "Dün komşumuz açlıktan öldü, bu gün cenazesin...
Erken Öten Horoz! Ali Şeriati Ali Şeriati Sözleri - Öten Horoz!.. Ali Şeriati'ye ait olan bu söz günümüz gerçeklerine işaret ediyor. ♥Çocukken yan komşumuzun bir horozu vard...
Kur’an’ın İlk Emri Okudur! Ali Şeriati... Ali Şeriati Sözleri!   "Kur'an'ın ilk emri "oku"dur,,, işit değil" diyen Ali Şeriati Sözleri okumanın önemine dikkat çekiyor...
Aliya İzzetbegoviç – Her Şey Bittiğinde Her Şey bittiğinde Hatırladığımız Düşmanlarımızın Sözleri Değil, Dostlarımızın Sessizliği Olacaktır!
Barış Manço Sözleri – Resimli Barış Manço aramızdan 1999da ayrılan ve 20 yıl geçmesine rağmen gönüllerde edindiği yeri asla kaybetmeyen türk müziğinin ve türk televizyonlarının bü...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.